بهترین جراح عمومی

راهنمای انتخاب متخصص جراح عمومی خوب در قزوین

یکی از روش های درمانی در صورتی که دارو موثر نباشد، جراحی است. در جراحی ممکن است اقدامات مختلفی نظیر ترمیم، برداشتن قسمت معیوب و هر گونه رفع نقایص به وجود آمده انجام شود. همان طور که می دانید هر نوع جراحی نیاز به تجربه و تبحر خاص خود را دارند، در غیر این صورت ممکن است بیمار با عوارض جدی مواجه شود. بنابراین برای جلوگیری از عوارض ناشی از عمل جراحی، انتخاب جراح عمومی خوب بسیار مهم است. به همین منظور قصد داریم در این مقاله به بررسی ویژگی های جراح عمومی خوب در قزوین بپردازیم.

متخصص جراح عمومی کیست؟

متخصص جراح عمومی، با وجود داشتن نام عمومی در واقع جراحی های بسیار تخصصی را انجام می دهد. یک جراح عمومی خوب توانایی انجام مدیریت بیماری، جراحی های تخصصی، مراقبت های قبل و بعد از جراحی را دارد و شرایط لازم برای بهبودی بیمار را به بهترین نحو ممکن فراهم می کند. از آنجایی که جراحی عمومی به عمل های ساده یا پیچیده ای اطلاق می شود که اغلب در ناحیه شکم و تنه تمرکز دارد، جراح عمومی هم بیشتری بر روی اندام های شکمی عمل جراحی انجام می دهد.

البته این بدان معنا نیست که جراح عمومی تنها جراحی های شکمی را انجام می دهد، بلکه یک جراح خوب با دانش بالا حتی می تواند در مواقع اورژانسی عمل هایی مانند ارتوپدی یا زنان را انجام دهد.در واقعجراح عمومی، پزشکی است که توانایی جراحی تمام اعضای بدن را داشته باشد با این حال بیشتر در ناحیه شکم جراحی انجام می دهد. اگر فردی تصادف کند یا وضعیت اورژانسی یا شکم درد داشته باشد، ابتدا جراح عمومی باید فرد را معاینه نماید. بنابراین جراح عمومی باید از میزان تجربه و مهارت کافی در زمینه جراحی برخوردار بوده و توانایی جراحی ها ازجمله عمل های سرپایی تا پیچیده را داشته باشد.

ویژگی های جراح عمومی خوب در قزوین

جراح عمومی خوب باید بتواند وظایف خود را به درستی انجام داده و معاینات لازم شرح حال بیمار را به صورت کامل بررسی کند. پس از معاینات اولیه برای تشخیص دقیق تر باید از آزمایشاتی مانند سونوگرافی، سی تی اسکن و… بهره ببرد. اگر وضعیت بیمار به گونه ای باشد که با استفاده از دارودرمانی بهبود نیابد، پزشک باید از روش جراحی استفاده نماید. جراح عمومی خوب در قزوین می تواند در تمام زمینه های های جراحی به درستی و صحیح کار خود را انجام دهد و بیمار به وضعیت نرمال خود برسد. اگر در شهر قزوین یا هر شهر دیگری سکونت داشته و نیاز به جراح عمومی دارید، باید برای انتخاب یک متخصص جراح عمومی خوب در قزوین ویژگی های مختلفی را بررسی نمایید.

1- تجربه و مهارت جراح عمومی

از موثرترین عوامل در نتیجه درمان جراحی، میزان تخصص، تجربه و مهارت جراح عمومی خوب است، بنابراین از سابقه پزشکی جراح عمومی اطمینان حاصل کنید. همچنین می توانید از میزان رضایت بیماران حاضر در مطب این اطلاعات را بدست آورید. علاوه بر میزان تجربه و مهارت، یک جراح عمومی خوب در جراحی باید سواد و علم کافی در حوزه پزشکی داشته باشد

2- بیمار محور بودن جراح

جراح عمومی خوب باید بتواند به درستی با بیمار ارتباط برقرار کند و صحبت های بیمار را به خوبی گوش کند. پس از شنیدن خواسته های بیمار، جراح با توجه به علم و دانشی که دارد، اگر انتظارات بیمار لطمه ای به سلامتی او نمی زد، باید نظرات بیمار را نیز در نظر بگیرد.

3- به روز بودن جراح عمومی و آشنایی با تکنیک های روز

جراح عمومی خوب روز به روز بر علم و دانش خود می افزاید و از تکنیک های روز دنیا آگاه می شود. این ویژگی باعث می شود جراح عمومی با استفاده از این تکنیک ها از عوارض و مشکلات ناشی از روش های قدیمی بکاهد. همچنین، عوارض جانبی ناشی از جراحی برای بیمار کاهش می یابد.

انواع جراحی عمومی شامل چه جراحی هایی می شود؟

حال که با ویژگی های یک متخصص جراح عمومی خوب در قزوین آشنا شده اید، بهتر با انواع جراحی های عمومی آشنا شوید. به طور کلی مهمترین اندام هایی که جراحان عمومی بر روی آن تمرکز دارند شامل شکم و محتویات داخلی آن است. علاوه بر این، سیستم غدد درون ریز، پستان ها، پوست و بافت های بافت، دستگاه گوارش (معده، روده، مری و دیگر ارگان های مرتبط با این اعضا) از جمله بخش هایی هستند که جراحان عمومی بر روی آن ها تمرکز دارند.

به طور کلی جراحی های عمومی باتوجه به نوع آن ها به دو دسته جراحی باز و بسته (جراحی لاپاراسکوپی) تقسیم بندی می شوند. جراحی لاپاراسکوپی یا همان جراحی بسته یکی از روش های درمانی است که برای تشخیص هم به کار برده می شود. لاپاراسکوپ یک لوله ظریف است که دوربین در آن تعبیه شده است. با استفاده از آن یک یا دو برش در ناحیه شکم یا لگن ایجاد می شود. اما در جراحی باز شکم یا ناحیه مورد نظر بیمار به دلیل شرایط بیماری یا سن بیمار کامل شکافته شده و پس از پایان عمل بخیه زده می شود.

علاوه بر این، انواع جراحی های عمومی باتوجه به شدت بیماری به صورت جراحی سرپایی و جراحی کامل انجام می شود. در جراحی سرپایی بیهوشی نیازی نیست و بیمار نیازی به مراقبت های پس از عمل ندارد. در حالی که در جراحی های پیچیده تر نیاز به بیهوشی عمومی وجود داشته و مراقبت های بعد از عمل از اهمیت بسزایی دارد. در تقسیم بندی آخر انواع جراحی های عمومی باتوجه به نوع بیماری مشخص می شوند که مهمترین آن ها عبارتند از:

جراحی فتق

فتق به بیرون زدگی یا برآمدگی های اندام های بدن گفته می شود که در صورت تشخیص پزشک ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

جراحی کیسه صفرا

در صورتی که فردی سنگ کیسه صفرا داشته باشد، جراح عمومی اقدام به برداشتن سنگ کیسه صفرا می کند. در این روش جراحی تهاجمی برش های کوچکی در ناحیه شکم ایجاد می شود.

جراحی تیروئید

در مواقعی نیاز است غده تیروئید که در گردن وجود دارد و کوچک است نیاز به جراحی داردو معمولا تیروئید دچار کم کاری یا پرکاری می شود که گاهی اوقات نیاز است قسمتی از آن برداشته شود.

جراحی های مقعد

این جراحی شامل جراحی های بواسیر (هموروئید) و شقاق (فیشر مقعد مزمن) است که اغلب به صورت سرپایی با بی حسی موضعی، بدون درد و خونریزی انجام می شود.

سایر جراحی های عمومی

از دیگر جراحی های عمومی که توسط متخصص جراح عمومی خوب انجام می شود، عبارتند از:

 • بازسازی نمودن سینه ها در سرطان
 • جراحی سرطان های گوارشی
 • جراحی نمودن سرطان معده
 • جراحی نمودن سرطان روده
 • جراحی سرطان لوزالمعده
 • جراحی سینه
 • لیفت نمودن سینه ها
 • کوچک کردن سینه ها
 • جراحی های تنه
 • لیپوماتیک
 • لیپوساکشن
 • جراحی های کوچک نمودن شکم
 • جراحی بینی
 • جراحی نمودن توده های زیر جلدی
 • جراحی فیستول
 • جراحی فیستولوتومی
 • جراحی استن
 • جراحی های مربوط به کبد
 • جراحی آپادنیس

بیشتر بخوانید=>> درباره ی درمان سرطان مری اطلاعات بیشتری کسب کنید.

توصیه پایانی

موارد ذکر شده در بالا از جمله جراحی هایی هستند که توسط جراح عمومی انجام می شود. همچنین در این مقاله شما را با مهمترین ویژگی های متخصص جراح عمومی خوب در قزوین آشنا کردیم که با در نظر گرفتن این ویژگی ها می توانید بهترین جراح را انتخاب نمایید. در آخر توصیه می شود که به هنگام انتخاب جراح عمومی علاوه بر سواد علمی و دانش به مهارت و تجربه پزشک خود دقت نمایید.

اگر سوالی در زمینه ویژگی های جراح عمومی خوب در قزوین دارید می توانید در انتهای همین مقاله بخش نظرات آن را با دکتر نادر خواجه شاهزانیان متخصص جراحی عمومی و جراحی سرطان دستگاه گوارش مطرح نمایید.

مطالب مرتبط

فتق ورزشی

فتق ورزشی چیست؟ بروز فتق ورزشی چه علل و علائمی

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *